Kalendarium

Największym prezentem i nagrodą dla
Kozak Druk są nasi lojalni klienci. Niektórzy są z nami od trzydziestu lat.
Bez Was nic by nam się nie udało.

1991

… a może rzucić to wszystko i … założyć biznes

Bożena Kozak zakłada drukarnię. Absolwentka  Szkoły Poligrafii. Wykładowca Fotografii w Wyższej Szkole Rolniczo – Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny). Pierwsza siedziba firmy to podpiwniczenie prywatnego domu.

1994

… potrzeba świeżej krwi, młodej krwi

do biznesu dołącza syn – Przemysław Kozak – Absolwent Szkoły Poligraficznej na kierunku Redakcja Techniczna. Dynamicznie i skutecznie wciela się w role: grafika, drukarza, zaopatrzeniowca, fakturzystę, dział sprzedaży … oraz szefa posypiającego czasami na paletach po kilkunastu godzinach pracy.

1997

… nie mieścimy się ...

przeprowadzka do przemysłowych pomieszczeń w Zakładach Mechanicznych Wola na ulicy Artyleryjskiej w Siedlcach. Robi się przestronnie i wygodnie, aż do czasu gdy papier, maszyny zostały zalane z piętra wyżej. Pomimo że wszystko stanęło w wodzie, firma nie stanęła w miejscu. Przecież nikt nie dał gwarancji, że będzie łatwo.

2000-2002

… dobra - inwestujemy!

pierwsza w rejonie naświetlarka CTF pół-formatowa. Tworzący się nowoczesny park maszynowy uzupełnia czterokolorowa maszyna drukująca Adast (większość w Polsce była jednokolorowa).

2003

… czas na własne metry² – najlepiej tak około 1000

zakup własnej hali i rozbudowa biur na ulicy Karowej. Nowoczesna bryła i wykończenie zachwycały, a właściciele firmy zastanawiali się, co wstawią w dużą halę produkcyjną. Szybko miała okazać się za mała.

2004

… powiało nowością!

piękna, nowoczesna i wprost z fabryki – przyjeżdża drukująca maszyna offsetowa RAPIDA.

2006

… niby tylko jedna litera różnicy,
a jaki postęp.

przechodzimy z CTF na CTP – po prostu idziemy w nowoczesność.

2007-2014

… jeszcze szybciej,
jeszcze nowocześniej ...

kolejne inwestycje unowocześniające park maszynowy: automaty sztancujące i sitodrukowe, maszyny do druku cyfrowego, linia zbierająco – szyjąca oraz wiele innych. Uwieńczeniem był zakup maszyny offsetowej 5 kolorów plus lakier marki HEIDELBERG.

2017

… a może by w Kozaku zacząć „pakować” na dużą skalę?

nowa linia do produkcji opakowań – w jednym procesie zaginanie, sklejanie, składanie.

2021

… bezpieczeństwo żywności to sprawa każdego z nas

mamy certyfikat ISO 22000:2018 oraz HACCP – w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie konsumentów eliminujemy zagrożenia związane z rodzajem surowców, kontrolą procesu produkcji, magazynowania, higieny pracowników, standardu zakładu produkcyjnego, systemu zabezpieczeń przed szkodnikami magazynowymi, skażeniem mikrobiologicznym.

2021

… jaki sprawić nam prezent na 30-lecie?

bezpieczeństwo i komfort pracy – jeszcze więcej miejsca na maszyny, jeszcze więcej przestrzeni magazynowej, przyjazna część socjalna i biurowa – oddajemy do użytku nowy budynek „Karowa 9a” naprzeciwko „Karowej 14”. 30-letnia podróż od podpiwniczenia po dwa własne budynki. „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione” Nelson Mandela

Polubcie stronę Kozak Druk